Wrocław – Liverpool
Tanie Przeloty Ryanair do Liverpool

Połączenie relacji Wrocław – Liverpool obsługiwane jest przez tanie linie lotnicze Ryanair. Samoloty Ryan Air do Liverpool startują z Lotniska Wrocław Strachowice trzy razy w tygodniu.

Sprzedaż Biletów Lotniczych Wrocław Liverpool
 

Infolinia:

801 005 059

32 728 30 95

Pracujemy codziennie od 8-20 a w niedzielę od 12 do 20. Zapraszamy.
Najlepsze oferty, aktualne promocje, nowe połączenia.

Wrocław to jedno z wojewódzkich miast Polski, słynące z bogatej historii, mającej swoje odzwierciedlenie w zachowanych zabytkach. Port lotniczy Wrocław – Starachowice znajduje się w odległości 10 km od centrum miasta, w pobliżu autostrady krajowej A4. Dzięki temu dojazd tam komunikacją drogową jest bardzo łatwy. Pasażerowie mogą skorzystać z kursującego autobusu nr 406 na trasie lotnisko – Dworzec Główny; można także dojechać własnym środkiem transportu, a następnie skorzystać z parkingu usytuowanego nieopodal terminalu, bądź samochodem udostępnionym przez przylotniskową wypożyczalnię. Przed wejściem na lotnisko znajduje się także postój taksówek, do dyspozycji podróżnych.

Jednym z siedmiu przewoźników, świadczących swoje usługi na lotnisku są tanie linie lotnicze Ryanair, oferujące tanie loty i przeloty samolotami Boeing 737-800 z Wrocławia między innymi do Liverpoolu w UK. Liverpool to miasto Beatlesów, o czym świadczy chociażby nazwanie miejscowego lotniska imieniem Johna Lennona, a także umieszczenie przed jedno wejściem żółtej łodzi podwodnej. Międzynarodowy port lotniczy w Liverpoolu leży 12 km od centrum miasta. W czasie do dwóch godzin można stamtąd dotrzeć do Birmingham, Leeds, Manchesteru oraz do Preston. Przed głównym budynkiem terminala lotniska znajdują się bardzo obszerne parkingi krótkoterminowe oraz długoterminowe – oświetlone i strzeżone, na których za postój pobierane są opłaty, a także postój taksówek. Ponadto lotnisko ma bezpośrednie autobusowe połączenie z centrum Liverpoolu, jak również z innymi częściami miasta, numerami 80A, 81A, 82A, 89, 883 oraz 886; z kolei linia expresowa 500 łączy lotnisko z najbliższą stają kolejową Liverpool Lime Street.

Jedną z największych tanich linii lotniczych, które zadomowiły się w polskich portach lotniczych jest Ryanair. Linie te oferują swoim pasażerom przede wszystkim tanie bilety lotnicze na loty i przeloty do różnych części Europy, a także wiele innych dodatkowych usług, które ułatwiają pasażerom dopełnienie formalności związanych z podróżą, jak chociażby odprawa on-line. Tanie linie lotnicze Ryanair zadebiutowały w Polsce, w porcie lotniczym we Wrocławiu lotem relacji Wrocław – Londyn w 2005 roku. Obecnie linie lotnicze, obsługujące port lotniczy we Wrocławiu obsługują wyloty samolotów w szczególności do: Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Hiszpanii oraz skrajów skandynawskich.